Podczas listopadowego święta zmarłych nasunęła mi się pewna refleksja. Im więcej mamy bliskich tym większe jest ryzyko, że stracimy kogoś ważnego w naszym życiu. Każdy z nas kiedyś odejdzie i trzeba się liczyć z utratą drugiej osoby.

Możemy więc przyjąć, że ryzykujemy przywiązując się do kogoś. Ryzykujemy, że w pewnym momencie naszego życia przyjdzie moment pożegnania. Łatwo przewidzieć w jakim stanie się wtedy znajdzie każdy nas. Co w takim razie wpływa na to, że nie boimy się nawiązywać nowych relacji, a unikamy innych, stresujących nas wydarzeń?

Szkolenie z Bezpieczeństwa Serwerów Linux

Zanim jednak rozwinę temat dalej, to jedna informacja na początek. Otworzyliśmy zapisy na pełny kurs na temat zabezpieczenia serwerów Linux.
Chcesz zacząć z bezpieczeństwem? To szkolenie jest dla Ciebie.

Tylko teraz:

- Mega promocja na Kurs,
- Maksymalnie, praktyczne podejście
- 10 Tygodni zajęć | Jasno wytłumaczona teoria + Praktyka na codziennych zadaniach administratora
-  Hardening, Audyt, Wdrażanie Poprawek, Automatyzacja, Firewall, SELinux i wiele innych 

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

 

kurs bezpieczeństwa linux

 

__________________________________________

 

Na co dzień spotykamy się z zadaniami, które podnoszą nam ciśnienie. Prezentacja przed zarządem, spotkanie z szefem lub klientem i negocjowanie pensji, bądź rozmawianie na temat awansu. Jeżeli jesteśmy na tyle odważni, by z kimś się związać i pokochać, wiedząc, że kiedyś może nadejść moment rozstania to czemu unikamy tak „błahych” spraw jak walka o naszą karierę? Sytuację tą bardzo dobrze ilustruje poniższa grafika. Łatwo jest nam żyć w naszej „strefie komfortu”. Nie wiemy jednak, że poza nią dzieją się o wiele ciekawsze i „magiczne” wydarzenia.

Clipboard01

Tak dużo osób szuka obecnie motywacji do dalszych działań. Wydaje mi się, że najważniejszą mamy obok nas. Nasi bliscy. Ci powinni być dla nas wystarczającą motywacją do tego, by coś zacząć zmieniać i jednocześnie informacją, że jesteśmy wystarczająco odważni. W końcu, największe ryzyko już podjęliśmy.

Na koniec chciałbym jeszcze życzyć wszystkich udanych powrotów ze świąt. Dajcie znać w komentarzach co Wam nie pozwala wyjść ze „strefy komfortu”. Czego się boicie. I przede wszystkim, dajcie znać, że nie piszę tego bloga tylko dla siebie 😉 Ciągle otrzymuję maile dotyczące kontynuacji kursu Zabbix. Póki nie będzie większego zainteresowania to nie będę widział sensu, by poświęcać długie godziny na przygotowywanie kolejnych odcinków.

 

 

Pamiętaj o szkoleniu:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

kurs bezpieczeństwa linux

 

 

Otworzyliśmy zapisy na kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux"

X