Pięć ciekawych obrazów docker które warto przetestować

W świecie technologii, konteneryzacja stała się jednym z kluczowych elementów wdrażania, zarządzania i skalowania aplikacji w chmurze. Docker, jako czołowy gracz w tej dziedzinie, zrewolucjonizował sposób, w jaki deweloperzy i administratorzy systemów myślą o wirtualizacji.

W tym wpisie przygotowałem zestawienie ciekawych obrazów Docker, które mogą znacząco ułatwić życie deweloperom, administratorom systemów oraz entuzjastom technologii.

Portainer

Portainer to narzędzie do zarządzania kontenerami Docker. Zaprojektowane z myślą o prostocie i wydajności. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu użytkownicy mogą łatwo monitorować i zarządzać kontenerami, obrazami, sieciami i woluminami Docker. 

Oferuje funkcje takie jak zarządzanie użytkownikami, logami, metrykami oraz możliwość wdrażania stosów za pomocą kompozycji Docker. Zapewnia różne poziomy dostępu. Umożliwia kontrolę tego, kto i jak może zarządzać zasobami. Jest łatwy w użyciu. Idealny dla tych, którzy wolą graficzny interfejs użytkownika. 

Strona projektu: https://www.portainer.io/
Dokumentacja: https://docs.portainer.io/start/install-ce

docker run -d -p 9000:9000 -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock portainer/portainer

Bitwarden

Bitwarden to otwartoźródłowy menedżer haseł. Stawia na bezpieczeństwo i prywatność. Umożliwia przechowywanie haseł, danych kart kredytowych, notatek i innych poufnych informacji w zaszyfrowanej bazie danych. 

Oferuje możliwość udostępniania haseł między użytkownikami. Dostępne są rozszerzenia do przeglądarek, aplikacje na telefony komórkowe oraz wersje desktopowe. Posiada funkcje dwuetapowego uwierzytelniania. Jest łatwy w konfiguracji. Jest jednym z najbezpieczniejszych menedżerów haseł na rynku. Idealny dla indywidualnych użytkowników i zespołów.

Strona projektu: https://bitwarden.com/
https://bitwarden.com/help/install-on-premise-linux/

docker run -d --name bitwarden -v /bw-data/:/data/ -p 80:80 bitwardenrs/server

Pi-hole

Pi-hole to aplikacja do blokowania reklam na poziomie DNS. Działa przez przekierowywanie ruchu DNS przez siebie i blokowanie żądań do znanych domen reklamowych. Poza blokowaniem reklam, może również chronić przed złośliwymi domenami i śledzeniem użytkowników. Użytkownicy mogą dostosować listy blokowania. 

Posiada intuicyjny interfejs graficzny. Jest łatwy w konfiguracji. Może działać na dedykowanym sprzęcie lub w kontenerze. Jest niezastąpiony dla tych, którzy chcą poprawić jakość przeglądania. Idealny dla tych, którzy chcą poprawić jakość przeglądania i zwiększyć bezpieczeństwo w sieci domowej, Pi-hole jest doskonałym rozwiązaniem.

Strona projektu: https://pi-hole.net/

docker run -d --name pihole -e TZ="Europe/Warsaw" -v "$(pwd)/etc-pihole/:/etc/pihole/" -v "$(pwd)/etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/" -p 53:53/tcp -p 53:53/udp -p 80:80 -p 443:443 pihole/pihole:latest

Home Assistant

Home Assistant to otwartoźródłowa platforma do automatyzacji domu. Integruje się z wieloma urządzeniami i usługami. Obsługuje tysiące urządzeń, od oświetlenia, przez czujniki, po głośniki inteligentne. 

Użytkownicy mogą tworzyć zaawansowane scenariusze. Dzięki aktywnej społeczności, stale się rozwija. Oferuje nowe funkcje oraz integracje. Może działać na dedykowanym sprzęcie lub w kontenerze. Jest łatwy w konfiguracji. Jest jednym z najpotężniejszych narzędzi do automatyzacji domu na rynku. Idealny dla entuzjastów inteligentnego domu.

Strona projektu: https://www.home-assistant.io/installation/

docker run -d --name="home-assistant" -v /path/to/your/config:/config -v /etc/localtime:/etc/localtime:ro --net=host homeassistant/home-assistant:stable

Uptime Kuma

Uptime Kuma to narzędzie do monitorowania dostępności usług i stron internetowych. Umożliwia monitorowanie wielu usług jednocześnie. Wysyła powiadomienia w przypadku ich niedostępności. Posiada przejrzysty interfejs użytkownika. Prezentuje statystyki i metryki w łatwy do zrozumienia sposób. Obsługuje różne kanały powiadomień, takie jak e-mail, Slack, Discord. Jest łatwy w konfiguracji. Może działać w kontenerze. Jest niezastąpiony dla administratorów stron i usług. Idealny dla tych, którzy chcą mieć pewność, że ich usługi działają bez zakłóceń. 

https://github.com/louislam/uptime-kuma

docker run -d --restart=always -p 3001:3001 -v uptime-kuma:/app/data --name uptime-kuma louislam/uptime-kuma:1

MEGA-zniżka na 3 kursy IT!

X