Zanim zaczniemy instalować Microsoft Sharepoint 2013, należy spełnić kilka wymagań.
Ostatni webinar w tym roku!
Zapraszamy na bezpłatny webinar poświęcony roli sztucznej inteligencji w zarządzaniu infrastrukturą IT, zarówno w dużych serwerowniach, jak i w środowiskach homelab.
W trakcie wydarzenia dowiesz się, jak AI może wspierać codzienną pracę administratora, pomagając w automatyzacji procesów, monitorowaniu zasobów, analizie danych oraz zwiększaniu efektywności operacyjnej.
Zapisy na: https://asdevops.pl/warsztaty/
1.) Najważniejszym punktem jest instalacja systemu operacyjnego na serwerze. W naszym przypadku będzie to Windows Server 2012. Instalacja wygląda dokładnie tak samo jak w artykule:
https://blog.askomputer.pl/instalacja-windows-server-2012/
2.) Konfiguracja sieci. Serwer musi mieć przypisany stały adres IP, a adres DNS wskazywać na działający w naszej sieci serwer DNS.
3.) Podłączenie do domeny. Serwer z systemem Microsoft Sharepoint powinien być dodany do domeny Active Directory. Dzięki temu możemy korzystać z uwierzytelniania domenowego.
Wdrożenie Active Directory zostało opisane w tym artykule:
https://blog.askomputer.pl/wdrozenie-active-directory-na-windows-server-2012/
4.) Instalacja SQL Server. Oczywiście, możemy wykorzystać SQL w wersji Express. Pozwoli to nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ ta wersja jest darmowa, a do tego możemy ją zainstalować automatycznie podczas konfiguracji Sharepointa. SQL Expres ma jednak ograniczenia. Baza może pomieścić jedynie 10 GB danych, a do tego nie skorzystamy z wielu ciekawych funkcjonalności. Np. przez brak narzędzia Analysis Services nie uruchomimy własnego narzędzia Business intelligence.
Jeżeli mamy licencję na SQL Server i mamy pewność, że bedą nam potrzebne dodatkowe funkcjonalności, a nasza baza będzie większa niż 10 GB to warto ją jednak zainstalować.
Niedługo zamieszczę artykuł prezentujący instalację SQL Server 2012.