Pewnie nie raz spotkaliście się z negatywną opinią na temat sklepu z aplikacjami na androida, który sam w sobie jest bardzo wygodnie skonstruowany, lecz poziom filtrowania aplikacji kuleje.

Na tym polu zdecydowanie przegrywa z AppStore oraz Windows Store. Poprzez kiepską selekcję programów, miejsce jest w dużej mierze wypełnione nieprzydatnymi, a czasem wręcz szkodliwymi aplikacjami. Dodatkowo ostatnio na popularności zyskał kolejny sposób na oszukanie potencjalnego kupca. Za przykład weźmy Facebook Home, po którego premierze w ekspresowym tempie pojawiła się aplikacja o takiej właśnie nazwie. Jeśli byliśmy odpowiednio uważni, to z pewnością dostrzegliśmy, że wydawcą jest zupełnie inna firma, a sama aplikacja nie jest tą za którą się podaje. Na naiwnych użytkowników czeka wiele takich pułapek, dlatego warto stosować się do kilku rad. Dzięki nim zredukujemy zagrożenie związane z korzystaniem ze sklepu.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, zatrzymaj się proszę na chwilę. Czy wiesz, że wystartowaliśmy z zapisami na nową edycję kursu Administracja Serwerami Linux? 

kurs-linux

Szczegóły znajdziesz w tym miejscu>> Sprawdź agendę i opinie kursu.

  1. Sprawdźmy opinie użytkowników. Najlepiej także na jednym z wielu for internetowych.
  2. Warto zweryfikować wydawcę aplikacji, aby rozwiać wątpliwości dot. pochodzenia produktu.
  3. Przechodząc do zakładki „uprawienia” dowiemy się o wymaganiach aplikacji dot. danych smartfona. Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia – zrezygnujmy z zakupu (np. Gra wymaga dostępu do naszych zdjęć oraz możliwość wysyłania wiadomości sms).
  4. Korzystajmy z oprogramowania antywirusowego.
  5. Jeśli posiadamy odblokowane urządzenie nie pozwalajmy niepewnym aplikacjom na dostęp do uprawnień root.

Tych kilka prostych zabiegów może uchronić nasze cenne dane, a w ekstremalnych przypadkach sprawność telefonu. Zastosowanie się do nich nie wymaga specjalnego nakładu pracy, a plusy rozwiązania wydają się oczywiste.

 

Nie zapomnij o kursie. Zapisy przyjmujemy tylko do czwartku.

kurs-linux

Szczegóły znajdziesz w tym miejscu>> Sprawdź agendę i opinie kursu.