Mamy nowy rok. „Nowy rok, nowy ja”. Postanowienia noworoczne. Pitu pitu, szmery – bajery.
Osobiście nie wierzę w postanowienia noworoczne. Miesięczne czy kwartalne są ok, ale całoroczne według mnie mijają się z celem.

Dlatego po raz kolejny wchodzę w nowy rok bez konkretnych postanowień. Plany są, ale od tego są pandemie, by je zmieniać.

Zatem, bez większego przedłużania pora na moje podsumowanie roku 2020. Założenia sa proste:

  • minimum o koronawirusie
  • zero ozdobników tekstowych i przeciągania

Co do drugiego to ten wpis służy głównie mi i temu, by upamiętnić to co było. Naturalnie, jeżeli kogoś ze stałych czytelników ciekawi moje podsumowanie 2020 to oczywiście, zapraszam.

Kto wie, może kogoś zaciekawię lub zainspiruję.

 

 

Akcja Urodzinowa 2024 - Promocja na wybrane kursy!

Z okazji urodzin twórcy Grupy ADM - Arka, organizujemy akcje urodzinową. To promocja na wybrane kursy dostępne w ofercie. Jest w czym wybierać!

Chcesz skorzystać z promocji? Kliknij w link: https://asdevops.pl/akcja-urodzinowa-2024/

 

 

 

 

 

Narzeczeństwo

Na początek mega prywata, ale nie mogę tego nie upamiętnić. W lipcu się oświadczyłem! SPOILER! Zaręczyny zostały przyjęte 😉

Plan był taki, że w marcu lub kwietniu lecimy do Bergamo. I serio, nawet była rezerwacja. Ale cóż… Przyszedł, nie powiem kto i zamknięto lotniska.

Zatem ostatecznie oświadczyny odbyły się w Bieszczadach. Ślub w 2021!

To był rok Linuksa

Serio, tym razem naprawdę był. Może nie na świecie, ale u mnie tak. A to za sprawą Kursu Administracja Serwerami Linuks, który wydałem w ostatnich miesiącach.

Wystartowałem zaledwie z jedną edycją i już zapisało się na niego 144 osoby. Szczerze? To w najśmielszych założeniach nie spodziewałem się tak licznej grupy.

Dodam, że Kurs Zabbix, którego do tej pory wydałem 3 edycje uzbierał łącznie 132 uczestników. Wychodzi na to, że chcecie się uczyć Linuksa!

Daje to do myślenia. Już niedługo planuję całą masę materiałów na temat systemów z rodziny „Pingwina”. Zarówno na blogu, vlogu jak i moim newsleterze.

Zresztą, już niedługo startujemy z zapisami do drugiej edycji Kursu Linuks. Bądź na bieżąco.

Przy okazji, rok 2020 był rokiem, w którym po kilku latach planów w końcu wystartowałem z własnymi kursami online. Jeżeli Cię interesują szczegóły to zapraszam tu:

Bitcoin i kryptowaluty

Tak to dziś wygląda:

Piękna sytuacja. Jeszcze niedawno można było pomarzyć o Bitcoinie za 11000$, a teraz mamy 34 tysiące dolarów.

Wczoraj sprzedałem jakieś 40% swoich kryptowalut. Te, które były trzymane na krótki okres. Resztę trzymam. Nie pali się.

Blog, vlog, newsletter

Wyświetlenia vloga – 186 084

Wyświetlenia bloga – 351 184

To takie cyferki dla upamiętnienia. Nie będę ukrywał, że trochę vlog i blog poszły w bok w 2020 roku. Bardziej skupiłem się na newsletterze i społeczności jaka się wokół wytworzyła.

Pojawiło się spore grono osób, z którymi regularnie koresponduję w ramach newslettera. Do tego rozwijamy też naszą grupę dla Adminów:

https://www.facebook.com/groups/devopspl/

Nie będę ukrywał, że daje to sporo satysfakcji.

Śmierć dziennikarstwa

2020 to też dla mnie śmierć dziennikarstwa. Jesteśmy zalewani całą masą fakenewsów i materiałami pozbawionymi jakiejkolwiek analizy. Grunt, by nabić wyświetlenia i przerazić widza. Smutne to strasznie. Szczególnie, że kiedyś myślałem o takim zawodzenie.

Rok 2020…

…był taki, że niby strasznie, ale w sumie nie tak źle. Było sporo paniki, ale generalnie to całkiem niezły rok. Przynajmniej dla mnie i reszty osób pracujących w IT.

Do tego mogę przyznać, że był mało stresujący. W latach 2017 – 2019 było tyle problemów, że w 2020 było całkiem bezstresowo. Przynajmniej dla mnie.

Co do innych branż to cóż… Życzę gastronomii, hotelarzom i innym pokrzywdzonym branżom siły walki, wytrwałości… Ciężko mi cokolwiek więcej dodać, bo z wielkim bólem obserwuję niszczenie tych działalności.

Rok 2021…

…będzie stał dla mnie pod znakiem mega projektu jakim jest ślub i wesele. Będzie stres, ale myślę, że będzie to pozytywny stres.

Poza tym, naturalnie plany dotyczące kursów.

Styczeń to II edycja Kursu Administracji Serwerami Linux.

Luty – Zapisy i przedsprzedaż Kursu Automatyzacji z wykorzystaniem Ansible.

Marzec / Kwiecień – IV edycja kursu Zabbix + coś jeszcze.

Maj – Weselicho!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Arek

 

 

 

Akcja Urodzinowa 2024 - Promocja na wybrane kursy!

Z okazji urodzin twórcy Grupy ADM - Arka, organizujemy akcje urodzinową. To promocja na wybrane kursy dostępne w ofercie. Jest w czym wybierać!

Chcesz skorzystać z promocji? Kliknij w link: https://asdevops.pl/akcja-urodzinowa-2024/

 
 

Akcja Urodzinowa! Promocja na wybrane kursy!

X