Mamy nowy rok. „Nowy rok, nowy ja”. Postanowienia noworoczne. Pitu pitu, szmery – bajery.
Osobiście nie wierzę w postanowienia noworoczne. Miesięczne czy kwartalne są ok, ale całoroczne według mnie mijają się z celem.

Dlatego po raz kolejny wchodzę w nowy rok bez konkretnych postanowień. Plany są, ale od tego są pandemie, by je zmieniać.

Zatem, bez większego przedłużania pora na moje podsumowanie roku 2020. Założenia sa proste:

  • minimum o koronawirusie
  • zero ozdobników tekstowych i przeciągania

Co do drugiego to ten wpis służy głównie mi i temu, by upamiętnić to co było. Naturalnie, jeżeli kogoś ze stałych czytelników ciekawi moje podsumowanie 2020 to oczywiście, zapraszam.

Kto wie, może kogoś zaciekawię lub zainspiruję.

 

Dołącz do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 

 

Narzeczeństwo

Na początek mega prywata, ale nie mogę tego nie upamiętnić. W lipcu się oświadczyłem! SPOILER! Zaręczyny zostały przyjęte 😉

Plan był taki, że w marcu lub kwietniu lecimy do Bergamo. I serio, nawet była rezerwacja. Ale cóż… Przyszedł, nie powiem kto i zamknięto lotniska.

Zatem ostatecznie oświadczyny odbyły się w Bieszczadach. Ślub w 2021!

To był rok Linuksa

Serio, tym razem naprawdę był. Może nie na świecie, ale u mnie tak. A to za sprawą Kursu Administracja Serwerami Linuks, który wydałem w ostatnich miesiącach.

Wystartowałem zaledwie z jedną edycją i już zapisało się na niego 144 osoby. Szczerze? To w najśmielszych założeniach nie spodziewałem się tak licznej grupy.

Dodam, że Kurs Zabbix, którego do tej pory wydałem 3 edycje uzbierał łącznie 132 uczestników. Wychodzi na to, że chcecie się uczyć Linuksa!

Daje to do myślenia. Już niedługo planuję całą masę materiałów na temat systemów z rodziny „Pingwina”. Zarówno na blogu, vlogu jak i moim newsleterze.

Zresztą, już niedługo startujemy z zapisami do drugiej edycji Kursu Linuks. Bądź na bieżąco.

Przy okazji, rok 2020 był rokiem, w którym po kilku latach planów w końcu wystartowałem z własnymi kursami online. Jeżeli Cię interesują szczegóły to zapraszam tu:

Bitcoin i kryptowaluty

Tak to dziś wygląda:

Piękna sytuacja. Jeszcze niedawno można było pomarzyć o Bitcoinie za 11000$, a teraz mamy 34 tysiące dolarów.

Wczoraj sprzedałem jakieś 40% swoich kryptowalut. Te, które były trzymane na krótki okres. Resztę trzymam. Nie pali się.

Blog, vlog, newsletter

Wyświetlenia vloga – 186 084

Wyświetlenia bloga – 351 184

To takie cyferki dla upamiętnienia. Nie będę ukrywał, że trochę vlog i blog poszły w bok w 2020 roku. Bardziej skupiłem się na newsletterze i społeczności jaka się wokół wytworzyła.

Pojawiło się spore grono osób, z którymi regularnie koresponduję w ramach newslettera. Do tego rozwijamy też naszą grupę dla Adminów:

https://www.facebook.com/groups/devopspl/

Nie będę ukrywał, że daje to sporo satysfakcji.

Śmierć dziennikarstwa

2020 to też dla mnie śmierć dziennikarstwa. Jesteśmy zalewani całą masą fakenewsów i materiałami pozbawionymi jakiejkolwiek analizy. Grunt, by nabić wyświetlenia i przerazić widza. Smutne to strasznie. Szczególnie, że kiedyś myślałem o takim zawodzenie.

Rok 2020…

…był taki, że niby strasznie, ale w sumie nie tak źle. Było sporo paniki, ale generalnie to całkiem niezły rok. Przynajmniej dla mnie i reszty osób pracujących w IT.

Do tego mogę przyznać, że był mało stresujący. W latach 2017 – 2019 było tyle problemów, że w 2020 było całkiem bezstresowo. Przynajmniej dla mnie.

Co do innych branż to cóż… Życzę gastronomii, hotelarzom i innym pokrzywdzonym branżom siły walki, wytrwałości… Ciężko mi cokolwiek więcej dodać, bo z wielkim bólem obserwuję niszczenie tych działalności.

Rok 2021…

…będzie stał dla mnie pod znakiem mega projektu jakim jest ślub i wesele. Będzie stres, ale myślę, że będzie to pozytywny stres.

Poza tym, naturalnie plany dotyczące kursów.

Styczeń to II edycja Kursu Administracji Serwerami Linux.

Luty – Zapisy i przedsprzedaż Kursu Automatyzacji z wykorzystaniem Ansible.

Marzec / Kwiecień – IV edycja kursu Zabbix + coś jeszcze.

Maj – Weselicho!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Arek

Dołącz Do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 
 

Dołącz do wakacyjnego wyzwania "Opanuj Kontenery"!

X