Robot ASK

Biznesowy portal społecznościowy

Konto na Goldenline mam od kilku lat. Od jakieś czasu słyszy sie, że poziom portalu leci po linii pochyłej. Nie tylko już coraz rzadziej można trafić na interesujące dyskusje w odpowiednich grupach. Od jakiegoś można również odnieść wrażenie, że na Goldenline przebywają głównie ludzie pracujący w HR lub handlowcy.
Aktualnie na większość wpisów jakie zostają zamieszczoną dotyczą ofert, a wiadomości to przeważnie propozycje pracy od średnio zorientowanych pracowników działów personalnych. Pół biedy gdyby wiadomości te były wysyłane do konkretnych osób. Niestety, przeważnie jest to lista mailingowa wysyłana hurtowo do osób, które mają w swoim profilu odpowiedni tag. Np. „Sharepoint”. Dzięki takiemu zabiegowi, mając w swoim profilu wpisane „Administrator Sharepoint”, często otrzymuję również oferty pracy dla programistów Sharepointa. Nie wnikam czy to problem tagu czy słabej orientacji osoby wysyłającej zapytanie. Grunt, że słabo świadczy o niej to, że nie odróżnia administratora od programisty.

Zapisy na kurs Ansible, Automatyzacja IT i AI

Mega promocja na Kurs Ansible i Automatyzacji Serwerów -55%

13 Tygodni zajęć i ponad 170 lekcji

Wdrożenie, Administracja, Tworzenie skryptów automatyzacji, Optymalizacja i również wiele innych

Zapisy trwają tylko do środy 31 maja do godziny 21:00.

Szczegóły w linku >> Kurs Ansible

Kolejna kwestia, która potwierdza jednak mailing to wiadomość jaką otrzymałem ostatnio. A zaczynała się ona tak:
” Szanowny Panie Marcinie”
Ja rozumiem, że trzeba jakoś sobie ułatwić robotę i wysłać masę wiadomości jak najmniejszym wysiłkiem pracy. Ale czy tak trudno przeczytać tekst przed wysłaniem i pozostawić np. samo „Szanowny Panie”? Może być nawet „Cześć informatyku”. Wszystko inne co da mi do zrozumienia, że osoba po drugiej stronie światłowodu nie jest tylko znudzonym pracą HR-owcem, który wykonał swoją pracę od niechcenia.
Starczy na dzisiaj. Jest krótko i wyjątkowo marudnie. Jak ktoś ma chęć to może skrytykować ten wpis. Być może sam popełniłem gdzieś błąd w tekście. 😉
Jeżeli znacie inny warty uwagi portal społecznościowy dla ludzi aktywnych zawodowo (poza linkedin.com) to dajcie znać.

Zapisy tylko do środy 21:00!

Zapisz się na kurs "Ansible, Automatyzacja i AI"!

X