Konto na Goldenline mam od kilku lat. Od jakieś czasu słyszy sie, że poziom portalu leci po linii pochyłej. Nie tylko już coraz rzadziej można trafić na interesujące dyskusje w odpowiednich grupach. Od jakiegoś można również odnieść wrażenie, że na Goldenline przebywają głównie ludzie pracujący w HR lub handlowcy.
Aktualnie na większość wpisów jakie zostają zamieszczoną dotyczą ofert, a wiadomości to przeważnie propozycje pracy od średnio zorientowanych pracowników działów personalnych. Pół biedy gdyby wiadomości te były wysyłane do konkretnych osób. Niestety, przeważnie jest to lista mailingowa wysyłana hurtowo do osób, które mają w swoim profilu odpowiedni tag. Np. “Sharepoint”. Dzięki takiemu zabiegowi, mając w swoim profilu wpisane “Administrator Sharepoint”, często otrzymuję również oferty pracy dla programistów Sharepointa. Nie wnikam czy to problem tagu czy słabej orientacji osoby wysyłającej zapytanie. Grunt, że słabo świadczy o niej to, że nie odróżnia administratora od programisty.


 

 

 

 

 

Kolejna kwestia, która potwierdza jednak mailing to wiadomość jaką otrzymałem ostatnio. A zaczynała się ona tak:
” Szanowny Panie Marcinie”
Ja rozumiem, że trzeba jakoś sobie ułatwić robotę i wysłać masę wiadomości jak najmniejszym wysiłkiem pracy. Ale czy tak trudno przeczytać tekst przed wysłaniem i pozostawić np. samo “Szanowny Panie”? Może być nawet “Cześć informatyku”. Wszystko inne co da mi do zrozumienia, że osoba po drugiej stronie światłowodu nie jest tylko znudzonym pracą HR-owcem, który wykonał swoją pracę od niechcenia.
Starczy na dzisiaj. Jest krótko i wyjątkowo marudnie. Jak ktoś ma chęć to może skrytykować ten wpis. Być może sam popełniłem gdzieś błąd w tekście. 😉
Jeżeli znacie inny warty uwagi portal społecznościowy dla ludzi aktywnych zawodowo (poza linkedin.com) to dajcie znać.

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek