Robot ASK

Boty na Facebooku

Boty na Facebooku

Boty internetowe to prosty przykład sztucznej inteligencji, którą możemy sami zbudować. W ostatnim czasie jest to bardzo popularna forma komunikacji z fanami lub klientami.

Za pomocą kilku kliknięć możemy bota uruchomić na swoim Fanpage. Przykładowo, jeżeli ktoś skomentuje naszą publikację na Facebooku, automatycznie otrzyma wiadomość od bota.  Co nam to daje? Ogrom możliwości. Przykładowo, w ten sposób możemy wysyłać automatyczne wiadomości osobom które nas obserwują. W takiej wiadomości możemy przekazać darmowy poradnik lub kod rabatowy na nasz produkt. Przejdźmy zatem do działania.

bot_facebook

Zakładamy konto

https://chatfuel.com

Następnie parujemy aplikacje z naszym Fanpage:

facebook_askomputer

Po połączeniu przechodzimy do głównego ekranu konfiguracyjnego:interfejs_chatbot

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Klikamy zakładkę „Grow”:

grow

Następnie dodajemy nową regułę:

Clipboard04

W tym momencie mamy możliwość skonfigurować naszą regułę tak, by odpowiednio:

– działała w przypadku wszystkich wpisów lub konkretnego postu

– wymagała konkretnego komentarza do aktywacji.

W polu „Reply With” podajemy wiadomość jaką chcemy, by nasz bot przesyłał do użytkownika.

Regula

W moim przypadku sytuacja jest prosta. Jeżeli jednak posiadasz kilka produktów dostępnych na Twojej stronie to możesz prosić swoich odbiorców o podanie, przykładowo konkretnego słowa. Np. „kot” będzie wysyłał wiadomość z poradnikiem o kotach, a analogicznie „pies” o psach.

W skrócie tyle. Zachęcam do przetestowania opcji https://chatfuel.com. Mamy tam ogromne możliwości. Przykładowo, możemy ustawiać całe sekwencje wiadomości jakie nasz bot będzie wysyłał naszym fanom.

Jeżeli chcecie przetestować mojego bota lub pobrać kod rabatowy na poradnik to zapraszam 🙂
Facebook-create

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na newsletter i zgarnij e-booka!

X