kryptowaluty oszustwo

Kryptowaluty oszustwo na PRL i ETH po 2$?

Kryptowaluty oszustwo na PRL i ETH po 2$?

W ostatnim czasie nauczyliśmy się sporo o nowym rodzaju zagrożenia jakie niesie ze sobą inwestowanie w ICO i kryptowaluty. I to za sprawą Oyster PRL. Kryptowaluty, o której pisałem ostatnio i która wydawała się być mocno przyszłościowa. Tymczasem, jedno wręcz niewiarygodne wydarzenie spowodowało, iż token ten w ciągu 24 godzin potaniał aż o 80%! 

Co się dokładnie wydarzyło? Na wstępie dodam, iż daruję sobie dokładne analizowanie całego wydarzenia, ponieważ cała historia brzmi niczym z opisu taniej telenoweli i dokładnie o całym zamieszaniu możecie poczytać na profilu Medium zespołu Oyster w tym miejscu:

Kryptowaluty oszustwo na PRL –  https://medium.com/oysterprotocol

Kryptowaluty oszustwo – case study

Kilka dni temu, okazało się, iż anonimowy pomysłodawca i założyciel Oyster, niejaki Bruno  uruchomił ponownie smart contract odpowiedzialny za dystrybucję tokenów PRL. Ponad 3 000 000 świeżutkich tokenów, sprawca przesłał na swoje konto giełdy KuCoin. „Bruno” zdążył upłynnić na giełdzie tokeny o wartości prawie pół miliona dolarów.

Gdy zespół dowiedział się o całym procederze, zgłosił sytuację do giełdy KuCoin, a ta zwiesiła handel tej kryptowaluty.

Jakie będą dalsze losy projektu? Twórcy twierdzą, iż pracują nad rozwiązaniem. Mówi się o SWAPie tokenów na nowe. Jest to jakieś rozwiązanie, jednak jakby nie patrzeć to tokeny użyte do przekrętu o wartości 2% całej kapitalizacji kryptowaluty PRL już poszło w świat. I tym samym upłynniły wartość kryptowaluty tak samo jak zaufanie do zespołu w oczach inwestorów. A to oznacza, że po wznowieniu handlu tokenem na giełdzie KuCoin możemy oczekiwać dalszych spadków.

kryptowaluty oszustwo

Wcześniejsze artykuły o kryptowalutach:

Kryptowluty oszustwo – dzień „po”

Tak jak wspominałem ostatnio, posiadam niewielką liczbę tokenów PRL. Co o tym wszystkim myślę? Cóż, wygląda na to, że w końcu się pomyliłem i źle obstawiłem kryptowalutę. Mimo wszystko, jest to porządna dawka lekcji na przyszłość. Otóż, w przypadku Oyster mamy dosadne potwierdzenie, iż nie należy inwestować w kryptowaluty, które zostały stworzone przez anonimowego twórcę.

Co w takim razie z Bitcoinem? Wszak, twóca tej kryptowaluty również jest nieznany. Cóż, tu jest trochę inna sytuacja, ponieważ kontrolę nad Bitcoinem posiada jej społeczność. No chyba, że doszłoby do tzw. ataku 51%. Ale to już trochę inny temat i zostawię sobie go na inny raz.

Oczywiście, jak zawsze powtarzam, należy dywersyfikować swój portfel. Jeżeli jedyną kryptowalutą jaką posiadam byłoby PRL to moja mina nie byłaby teraz wesoła.

Jeżeli masz chwilę to warto przejrzeć ten artykuł: https://medium.com/oysterprotocol/oyster-update-10-31-c384696495d6

Prezentuje on rzekomą wymianę zdań na komunikatorze pomiędzy CEO projektu, Billem Cordesem, a „Bruno”. Mimo, iż brzmi to trochę jak telenowela lub dyskusja dzieci w przedszkolu to jednak można tam znaleźć sporo ciekawych teorii jak to na jakie sytuacje są kuszeni twórcy ICO. Jak choćby przytoczona wartość kursu ETH w grudniu czy teoria jakoby ETH miał spaść do 2 dolarów za sztukę. Dajcie znać w komentarzach co tym myślicie? Wierzycie w tą całą sytuację z Bruno?

Inny przykład przekrętu w świecie kryptowalut:

Kryptowaluty oszustwo i wnioski

Cała ta sytuacja tylko potwierdza, iż w świecie kryptowalut nijak się ma żadna analiza techniczna czy nawet fundamentalna. O ile często twierdzę, iż w tego rodzaju inwestycjach fundamenty mają większe znaczenie niż czysta technika wykresu to jednocześnie te również nijak się mają w przypadku takich sytuacji jak ta.

Dlatego ponownie potwierdza się, iż regulacje w świecie kryptowalut są niezwykle potrzebne. Dużo się o nich mówi, jednak jeszcze niewiele się robi. Duża w tym zasługa również społeczności kryptowalut… Niestety, duża część osób siedząca w temacie blockchain i krypto boi się regulacji, jakoby miałyby być one szkodliwe. Nic bardziej mylnego! Regulacje są potrzebne, by ten rynek mógł wypłynąć na szerokie wody i by w społeczeństwie wzrosło zaufanie do tego tematu. A to jest możliwe tylko w przypadku gdy tego typu wydarzenia, przekręty i scamy przestaną mieć miejsce!

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 

Dołącz do wakacyjnego wyzwania "Opanuj Kontenery"!

X