LogoWitam

Dzisiaj, ogółem wstępu, przedstawię krótki opis dotyczący tego jak będzie wyglądał nasz kurs. Zachęcam również do zapoznania się z prezentacją znajdującą się na samym końcu artykułu.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Zgodnie z tym co możecie znaleźć na moim blogu, postanowiłem podejść do stworzenia kursu od jak najbardziej praktycznej strony. Skrypty, które będę zamieszczał przez najbliższe tygodnie, przedstawiać będą implementację systemu monitorowania infrastruktury informatycznej Zabbix dla firmy ASKomputer. Jest to średniej wielkości firma, licząca ponad 700 pracowników. Teksty zawierają analizę różnych metod dostępu do zasobów oraz technologii stosowanych do wysyłania alarmów. Prezentuje przykładowe skrypty oraz diagramy wykresów.

Kurs opiera się na połączeniu moich doświadczeń nabytych podczas wykonanych wdrożeń i opisanych na przykładzie hipotetycznej implementacji dla firmy ASKomputer. Firma istnieje i jestem jej właścicielem. Jedyna różnica jest taka, że nie zatrudniam jeszcze 700 pracowników. Pracuję jednak nad tym i może kiedyś tego dokonam 😉

Dla potrzeb kursu przeprowadziłem analizę różnic w monitorowaniu systemów z rodziny Windows oraz Linux. Zaprezentowano poszczególne parametry, które należy kontrolować oraz wartości jakie należy im przypisać.

Dodatkowo przeprowadzono szczegółową analizę monitoringu urządzeń sieciowych oraz wykorzystywanego przez nie protokołu.

Na sam koniec kursu przedstawię raport oraz opis problemów powstałych podczas typowych wdrożeń systemu Zabbix.

Teraz kilka kwestii formalnych. Kurs będzie się pojawiał raz na tydzień. Jeżeli jednak będzie zainteresowanie to mogę zwiększyć ilość zamieszczania części do dwóch na tydzień.

Jeżeli chcecie, by kurs pojawiał się dwa razy w tygodniu, wystarczy „zlajkować” mój fanpage:

FANPAGE

W momencie gdy moją witrynę na Facebooku polubi 100 osób, zwiększę ilość emisji artykułów do dwóch na tydzień. Klikajcie więc „lubię to” oraz dajcie znać znajomym.

W następnej części opowiemy sobie trochę o samym monitoringu IT oraz jego rosnącym znaczeniu na dzisiejszym rynku.

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X