Robot ASK

Czym jest Lisk? / Zima w świecie krypto / / Finas #8

Zima w świecie krypto

Winter is coming…

Baby Boy!

Nie jest tajemnicą, iż cykl FINAS, którego właśnie czytasz ósme wydanie poświęcony jest głównie technologii blockchain oraz kryptowalutom. Do tej pory w głównej mierze skupiałem się na ICO. Jak jednak niektórzy twierdzą, „Winter is coming for ICO”. Oczywiście, ja bym tak bardzo nie demonizował całego zjawiska inwestowania w nowe projekty, jednak faktem jest, iż spora dawka funduszy inwestorów wyleciała z ich portfeli. Obecnie debiutujące ICO nie zbierają już tak zawrotnych kwot jak jeszcze 1-2 miesiące temu. Do niedawna zebranie 30 milionów dolarów za sam pomysł było normą. Obecnie bez działającego prototypu raczej nie ma sensu startować ze zbiórką. Dla porównania dodam, iż we wrześniu łącznie wszystkie ICO zebrały 850 milionów dolarów. W październiku było to zaledwie 120 milionów zielonych.

Finas_8
Źródło: Bloomberg

 

 

 

 

 

Ponadto, zima w świecie ICO jest związana również z samymi cenami tokenów poszczególnych projektów. A te lecą mocno w dół. W tym przypadku wpływ ma głównie fork Bitcoina, o którym znajdziecie więcej W TYM MIEJSCU. Moim osobisty zdaniem jest to bardzo dobra sytuacja. Dzięki temu zjawisku, kapitalizacja nowych projektów jest zdecydowanie na niższym poziomie. Aczkolwiek, takie zyski jak 700-800% tuż po debiucie będzie teraz rzadkością. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej będzie się opłacać kupować altcoiny na giełdzie. Przykładowo, na Etherdelta gdzie kurs często jest niższy niż na innych giełdach.LISK

Osobiście, obecnie mam na oku głównie forki Bitcoina oraz LISK. Ten drugi jest dosyć ciekawą i perspektywiczną w tym miesiącu inwestycją. Lisk jest chyba jedną z najbardziej popularnych w Polsce kryptowalut. Wystarczy spojrzeć na grupę na Facebooku poświęconą temu zagadnieniu. Nie tylko znajdziemy tam sporą grupę użytkowników, lecz wyjątkowo dużą aktywność i co za tym idzie, porządną dawkę wiedzy ze świata Blockchain.

Czym się wyróżnia LIsk? Przede wszystkim na wykopanie tej waluty wymagana jest zdecydowanie mniejsza ilość prądu niż w przypadku Bitcoina czy Ethereum.
Ponadto jest to konkurencja dla Ethereum. Technologia ta ma pozwolić deweloperom tworzyć aplikacje w oparciu o jeden z najbardziej popularnych języków programowania jakim jest JavaScript. Według założeń twórców tej kryptowaluty tworzenie pierwszych aplikacji ma być możliwe już w grudniu tego roku. Aczkolwiek, osobiście podejrzewam, że ten proces jeszcze się przesunie w czasie. Szczególnie, iż również opóźnieniu uległ planowany na październik rebranding. Jak widać po dacie wpisu, mamy już początek listopada 🙂
Według oficjalnej informacji na blogu Liska, podczas konferencji, która wydarzy się 22 listopada ogłoszone zostaną informację na temat rebrandingu Liska. Osobiście liczę, że po tym okresie kurs wyskoczy mocno w górę i do czasu konferencji będę się starał dosypać Liska do worka. Aczkolwiek, pamiętajcie, że jest to jedynie moja strategia i nikomu niczego nie doradzam.

Odnośnie wspomnianej grupy na Facebooku to poszukajcie LISK Polska.Na koniec ciekawostka ze świata kryptowalut.

Na Syberii użyli koparki kryptowalut do ogrzewania mieszkania. To jest dopiero źródło energii odnawialnej 😀
Po więcej odsyłam do tego filmu:

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:
instagram_askomputerpinterest_1475538227_280social_facebook_box_bluepobrany plikArkadiusz_Siczek_linkedin

Akcja Urodzinowa! Promocja na wybrane kursy!

X