kryptowaluta Tron

Dziś będzie o bardzo dziwnej kryptowalucie. Tematem jest kryptowaluta Tron. Czemu dziwnej? O tym opowiem w materiale. Zapraszam!

Zanim jednak to nastąpi to zachęcam Cię do przeczytania całego artykułu. Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę. Darmową checklistę i kalkulator kryptowalut, które pomogą Ci wybierać idealne kryptowaluty.

Jak wolisz wersję Video to proszę bardzo:

https://youtu.be/aQgqCSaAQQw

Dziś na tapecie jest kryptowaluta Tron. Nie ukrywam, iż do tej pory permanentnie omijałem tą kryptowalutę. Nie podobało mi się to jak zostało przeprowadzone ICO. Również w późniejszej fazie nagłych wzrostów wychodziłem z założeniem, iż są one zbyt mocno napompowane. Spójrzmy jak do tej pory prezentuje się wykres:

kryptowaluta Tron

Wydaje się być dosyć standardowy. Ogromna „szpica” w styczniu. Później faza spadków. Następnie, chwila odetchnienia od przecen na wiosnę, a od końcówki maja znów pikowanie w dół. Obecnie przechodzimy tak jak na niemal wszystkich tokenach, fazę konsolidacji.  Obecna cena krąży w okolicy 0,013$. Biorąc pod uwagę to, iż w styczniu cena była 17 razy większa to być może jest to odpowiedni kandydat do wzrostów? Szczególnie, że ze swoją kapitalizacją kryptowaluta Tron jest obecnie na granicy 10 największych kryptowalut.

kryptowaluta tron

Kryptowaluta Tron to początek nowego internetu?

Jak sami twierdzą, tworzą infrastrukturę pod w pełni zdecentralizowany internet. A wszystko z wykorzystaniem protokołu TRON. Stronę projektu znajdziesz w tym miejscu https://tron.network 

kryptowaluta Tron

Przeglądając ich okropnie wykonaną witrynę można by rzecz „ z czym do ludzi?” Co jak co, jednak jako ambitny zespół, który chce zachęcić ludzi do zdecentralizowanego internetu to jednak mogliby się postarać, by przyciągnąć ich choć trochę wizualnie dopracowując stronę. Tak, ja wiem. Początki. Wszak, gdy startował internet to wszystkie strony były okropnie brzydkie, a ich przeglądanie powodowało wylew do mózgu. Poza tym, użytkownicy do których trafi produkt i tak nie będą wiedzieli co to Blockchain, wiec po co im właściwie znać TRON? Mimo wszystko, mamy już XXI wiek i o jakąś prezentację wypadałoby się postarać.

Projekt rozpoczęto od ICO. Natomiast pod koniec czerwca wystartował ich własny blockchain i podczas tego wydarzenia „spalono” 93,36% pierwotnej liczby tokenów. Posiadanie własnego main net w przypadku kryptowalut w obecnych czasach jest naprawdę konkretnym osiągnięciem i oznacza to, iż nie jest to przypadkowy projekt, który lada chwila zniknie z rynku. Co najciekawsze, twórcy chwalą się, iż ich blockchain wykonuje aż 2000 transakcji na sekundę. W rzeczywistości, dotarłem do informacji, iż rekord obecnie wynosi 1200 TPS.

Ci, którzy czytali mój artykuł „Kryptowaluta Digibyte” pamiętają zapewne, iż u Bitcoina jest to średnio 7 transakcji na minutę. W przypadku Ethereum powyżej 20. Wynik Digibyte obecnie wynosi 560 transakcji na sekundę. Jak widać, nawet z 1200TPS, Tron znacząco prowadzi w tej kategorii.

O kryptowalucie Digibyte poczytasz w tym miejscu:

https://blog.askomputer.pl/kryptowaluta-digibyte/

Z ciekawych do przytoczenia informacji warto wspomnieć, iż zarządzający TRON, 24 czerwca zakupili firmę BitTorrent. Jak wiadomo, jest to znana firma stojąca za wyprodukowaniem popularnego klienta Torrent. Aplikację używa ogromna liczba osób, więc jednocześnie Tron zapewnił sobie dostęp do potężnej bazy użytkowników. Jak widać, w czerwcu sporo się wydarzyło.

Zespół

Kto odpowiada za tym, by kryptowaluta Tron pracowała i rozwijała się poprawnie? Przeglądając stronę, można by rzecz „I have no f*** idea”. A to z tego powodu, iż ciężko na ich stronie znaleźć informacje o tym kto pracuje nad projektem. Znajdziemy jedynie adnotację o tym, że zespół składa się z ponad 100 osób, a CEO jest Justin Sun. Kim jest ten człowiek? Naturalne jest, iż od niedawna jest on również dowodzącym jednej dużej marki, czyli BitTorrent. A co robił wcześniej?

Zajmował stanowisko „Chief Representative and Advisor” w Ripple. Poza tym, iż „wychowywał” się na mocno kontrowersyjnym w świecie blockchain projekcie to jednak nie da się ukryć, iż przez ponad 2 lata mógł tam zdobyć naprawdę gruntowne doświadczenie. Poza tym od 2013 rozwija Callme, chińską firmę zajmującą się dystrybucją aplikacji do komunikacji video. A także, dorobił się tytułu Forbes Asia 30 Under 30. Co jest niewątpliwie dowodem na to, iż ten Pan nie przespał i nie przechlał swojego okres w latach około studenckich.

Skoro podano informację, iż ponad 100 osób tworzy TRON to raczej nie będzie problemem znaleźć ich na LInkedin. Prawda? Sprawdźmy to! Po krótkich poszukiwaniach, okazuje się, iż faktycznie mają ogromny zespół: https://www.linkedin.com/search/results/people/?facetCurrentCompany=%5B”18289948″%5D

Nie są to więc informacje wyssane z palca.

Roadmap – gdzie zmierza kryptowaluta Tron?

Tron nie należy do projektów, u których z lupą konieczne jest doszukiwanie się możliwych wydarzeń. Tu mają one miejsce nieustannie. Ponadto, są również często ogłaszane na profilach społecznościowych. Zarówno oficjalnych kanałach jak i profilu Justin Suna. A takie wydarzenia jak pojawienie się na nowej giełdzie są dosyć często. Poniżej jeden z ostatnich przykładów: https://twitter.com/TronWalletMe/status/1062384522237423616/photo/1

I o ile wieści dotyczące debiutu na nowej giełdzie wśród wielu projektów są traktowane jako ważne wydarzenie, tu jest to raczej chleb powszedni.

Z tego co zaobserwowałem to zespół mocno stawia obecnie na promowanie ich blockchain reklamując jako idealny pod uruchamianie dApps.  I widać, że ich działania przynoszą rezultat. Według https://dappradar.com liczba użytkowników korzystających z aplikacji uruchomionych na platformie Tron pod koniec listopada wyprzedziła analogiczną liczbę na blockchain Ethereum. Również liczba transakcji była wyższa.

W internecie zaczął nawet krążyć poniższy mem:

kryptowaluta Tron

Tron przyciąga twórców. Również świetnym marketingiem. Nieustannie publikują informacje o nowych osiągnięciach. Nawet ostatnio pochwalili się nowymi „kamieniami milowymi” jakie udało się osiągnąć. A jest to choćby ogromny przyrost użytkowników w ciągu dnia czy dzienna liczba wykonanych transakcji. Źródło: 

https://twitter.com/mishalederman/status/1063949197798514688

Jakie liczby stoją za Tron – TRX?

Niewątpliwą mocą Tron jest rosnąca społeczność. Na samym Twitterze śledzi ich 356 000 użytkowników! Na Reddicie jest to 68 400 użytkowników. Również liczba adresów TRX, a co za tym idzie również użytkowników ich portfeli rośnie od czterech miesięcy w astronomicznym tempie:

kryptowaluta Tron

Czy kryptowaluta Tron zdeTRONizuje liderów?

Na początku wspomniałem, że będę omawiał bardzo dziwny token. Przejdźmy teraz do rozjaśnienia czemu tak uważam.

Wiecie co było najgorsze dla mnie podczas analizowania tego projektu? Brak minusów. Wszystko co do tej pory przeczytaliście przedstawia się jako bajecznie pozytywny obraz nowej kryptowaluty. A jako człowiek, który zawsze szuka wad, ciężko jest mi uwierzyć, iż wszystko wygląda tak pięknie. W czasie wyszukiwania informacji o Tron pytałem się na swoim Twitterze i Linkedin czy nikt nie słyszał o problemach w tym projekcie. Pytałem również na grupach o kryptowalutach. I nikt nic nie słyszał. Odświeżyłem sobie nawet swoją checklistę analizy kryptowalut, w której opisałem wszystkie potencjalne zagrożenia inwestowania w kryptowaluty. I w przypadku TRX nie mogłem zastosować żadnej.

Swoją drogą, jeżeli chcesz pobrać tą checklistę, by łatwiej analizować kryptowaluty to tu masz link: https://askomputer.us18.list-manage.com/subscribe?u=9e9290a707057939aaef84e2a&id=1f5a51496e

Wychodzi na to, że mamy do czynienia z naprawdę dobrym projektem. Tylko pamiętajcie. To nie jest żadna porada inwestycyjna, więc musicie wykonać swoją własną analizę.

Plusy:

– prototyp

– ogromny zespół

– szybkość transakcji TRX

– ogromna społeczność

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 

Kurs AI rusza 17 lipca!

X