Szkolenie z Bezpieczeństwa Serwerów Linux
Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Otworzyliśmy zapisy na pełny kurs na temat zabezpieczenia serwerów Linux.
Chcesz zacząć z bezpieczeństwem? To szkolenie jest dla Ciebie.
Tylko teraz:
- Mega promocja na Kurs
- Maksymalnie, praktyczne podejście
- 10 Tygodni zajęć | Jasno wytłumaczona teoria + Praktyka na codziennych zadaniach administratora
- Hardening, Audyt, Wdrażanie Poprawek, Automatyzacja, Firewall, SELinux i wiele innych
Sprawdź szczegóły:
Historia edycji dokumentu
Jak to działa?

Kariera w IT
Chcesz się rozwijać i osiągnąć sukcces w branży informatycznej?Zapraszam do lektury „Sukces w IT”:
Historia edycji dokumentu bez specjalnego oprogramowania
Przywracanie na dyskach sieciowych
LINUX
RODO
O RODO, o którym już wielokrotnie pisałem na tym blogu. Zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, administrator danych musi dokonać absolutnej staranności przy zabezpieczeniu danych. A to oznacza nie tylko ochronę przed wyciekiem czy kradzieżą. Również musisz je chronić przed utratą.
Zdaję sobie sprawę, iż przepisy dokładnie nie precyzują jakich środków powinieneś użyć. Rolę tu odgrywa logika oraz dostosowanie procedur i narzędzi do specyfikacji i wielkości Twojej organizacji. Ustawa natomiast określa, iż Administrator Danych musi zagwarantować poufność, integralność, dostępność oraz odporność na ataki. I jednocześnie zapewniać możliwość szybkiego przywrócenia danych.
Oznacza to, że jeżeli stracisz część lub całkowicie dane osobowe, ewentualnie w niekontrolowany sposób zostaną one zmodyfikowane to automatycznie naruszasz przepisy. Jest to traktowane jako incydent, który powinieneś jak najszybciej zgłosić.
Google Docs


Sharepoint
Historia edycji dokumentu
Tak jak napisałem wyżej, screeny z Sharepointa zostały wykonane na dosyć leciwej już wersji 2013. Zasada jednak niemal niezmieniona od lat i podobnie działa na innych, wymienionych systemach.
Na zakończenie dodam jeszcze, że historia edycji dokumentów to niemal podstawowa w dzisiejszych czasach opcja związana z systemami i aplikacjami do edycji dokumentów. Naprawdę warto ją włączyć ( o ile nie zostało to do tej pory zrobione) i korzystać z jej dobrodziejstwa.
Cieszy fakt, że od momentu gdy pierwszy raz w 2012 roku opisywałem na tym bloku taką funkcję, popularyzacja takiej funkcjonalności poszła mocno do przodu i dziś jest dostępna na niemal każdym systemie operacyjnym czy platformie.
Od 2012 roku również sporo zmieniło się na tym blogu. Zdecydowanie mniej poświęcam już miejsca na poradniki i instrukcje pokazujące po kroku jak wykonać lub włączyć konkretną usługę.
Jeżeli jednak interesują Cię tego typu zagadnienia to zachęcam to zachęcam do obserwowania moich profili w mediach społecznościowych. Tam, co jakiś czas na szybko wrzucam krótki opis jak wykonać pewną czynność. Linki znajdziesz na dole.
Natomiast, jeżeli interesuje Cię podobna tematyka, czyli wszelkiego rodzaju tematy dotyczące bezpieczeństwa danych, RODO, backupu czy dobrych praktyk IT to zachęcam do odwiedzenia tej strony:
Powyżej znajdziesz spis i zestawienie wszystkich artykułów, które do tej pory ukazały się na blogu i traktują o szeroko pojętej tematyce bezpieczeństwa informatycznego. Głównie w firmie, jednak również znajdziesz coś dla siebie jeżeli interesuje Cię temat tego jak bezpiecznie korzystać z dostępu do internetowego konta bankowego.\
Gorąco zachęcam do zajrzenia!
A dzisiaj już kończę. Jak zwykle, życzę miłego dnia.
Pozdrawiam
Arek
Pamiętaj o szkoleniu:
Sprawdź szczegóły:
