wartość Bitcoin

Wartość Bitcoina i kryptowalut po 2018 roku

Wartość Bitcoina i kryptowalut po 2018 roku. Czy jest aż tak źle jakby mogło się wydawać? Ostatnio na blogu opublikowałem moje podsumowanie roku 2018https://blog.askomputer.pl/podsumowanie-roku/

Wspominałem wtedy, że przygotowuję również kryptowalutowe podsumowanie 2018 roku. Jak wiadomo, blockchain i kryptowaluty to duża część tego bloga, a do tej pory ukazało się już ponad 50 artykułów dotyczących temu zagadnieniu. Znajdziesz je w tym miejscu – Wszystko o kryptowalutach.

Przy okazji zachęcam do ponownego odwiedzenia bloga już niedługo. Kończę obecnie artykuł na temat tego co według mnie przyczyni się do popularyzacji kryptowalut na świecie. Jeżeli nie chcesz przegapić tego materiału to zapisz się na mojego newslettera, a powiadomię Cię gdy zostanie opublikowany.

Przy okazji odbierzesz darmowy arkusz Excel oraz checklistę, które pomogą Ci przy analizowaniu i zakupie kryptowalut: Materiały.

Wersja Audio – Video

Jeżeli wolisz audio lub video to odsyłam poniżej. Do wyboru, do koloru 🙂

https://youtu.be/PvXX01njafE

 

 

 

 

 

Wartość Bitcoina i kryptowalut po 2018 roku

Początek podsumowania zacznę od kwestii, która interesuje wszystkich najbardziej, czyli wyceny. Co się wydarzyło przez ostatni rok wie
chyba każdy. Z rynku wyparowało 700 miliardów dolarów, a sam kurs Bitcoina wygląda następująco:

Wartość Bitcoina

To jest jednak oczywista sprawa. Każdy zdaje wie, iż wartość Bitcoina spadła o ponad 80%, a wiele kryptowalut zaliczyło przez ostatni rok spadki nawet o 95%.

Ci jednak co domyślili się w grudniu 2017, że ten ostry i nagły wzrost to jest ostatnia fala przed spadkami, sporo na tym zarobili. Zarabianie na spadkach kryptowalut było w 2018 roku niezwykle popularne, a cały temat omówiłem w tym artykule https://blog.askomputer.pl/jak-zarobic-na-spadkach-kryptowaluty/

Jakby tego było mało –  giełdy upadają

Ostatnio coraz więcej słyszy się o trudnościach jakie sprawiają topowe giełdy kryptowalut przy przesyłaniu tokenów na swoje portfele. Warto o to zadbać i zabezpieczyć swoje kryptowaluty. Szczególnie, że coraz częściej się słyszy o problemach giełd z płynnością finansową. A to może oznaczać bankructwo i utratę zgromadzonych na ich kontach środków. Warto więc przenieść swoje tokeny. Osobiście tak właśnie zrobiłem z pozostałościami moich tokenów na giełdach.

Czy to już koniec?

Wydawać by się mogło, że po takich spadkach, a także w momencie gdy nawet giełdy mają coraz większe problemy ze stabilnością biznesu to już koniec kryptowalut. Czy tak faktycznie jest? Wycena to jedna kwestia. Ta jest często podyktowana czysto spekulacyjnym podejściem i chciwością inwestorów, którzy przez długi okres 2017 roku mocno pompowali wycenę rynku.

Poza tym, istnieje jeszcze cała masa kryptowalut, które fundamentalnie przez ostatni rok znacząco się wzmocniły. Jak choćby kryptowaluta Tron czy Digibyte.

Szczególnie ten drugi przykład i to jak założyciel tego projektu Justin Sun promuje swoje rozwiązania pozwala z nadzieją patrzeć na przyszłość blockchain. Przy okazji tego projektu  najbardziej ciekawa jest w tym momencie rywalizacja Tron z Ethereum. Jak wiadomo, Ethereum zostało mocno przecenione w porównaniu z rokiem 2017, a dodatkowe przechodzenie projektów dApps na platformę Tron tylko potęguje rywalizację.

Oczywiście ETH nie zamierza zostać w tyle i już się mówi o nowych rozwiązaniach. Jak choćby takich, że zasilenie blockchain Ethereum będzie pochłaniać aż o 99% mniej używanej energii. Poza tym 15000 transakcji na sekundę zamiast 15. To tylko nieliczne z usprawnień Ethereum, które w 2019 roku wejdzie w wersję 2.0. Widać, że Vitalik Buterin zabrał się za dopieszczenie swojego dzieła w obliczu rosnącego znaczenia TRON.

Martwe ICO i niespełnione oczekiwania

Nie wszyscy jednak odrobili swoje lekcje. Tak jest choćby z jednym z największych projektów. Kryptowaluta Litecoin również mocno nas zawiodła w 2018 roku. Tak było m. in. z ich  projektem sieci LitePay. Miał to być system do sprzedaży detalicznej, e-commerce oraz fakturowania przy pomocy kryptowaluty Litecoin. Używam stwierdzenia „miał być”, ponieważ ostatecznie projekt został zarzucony. 

Nie zabrakło również bolesnych lekcji związanych z inwestowaniem w ICO. Przede wszystkim, cała masa projektów, które w 2017 zebrały ogromne fundusze od inwestorów uznana jest obecnie za martwe projekty. Szacuje się, iż liczba upadłych projektów przekracza 80%!

O ile upadek wielu kryptowalut nie wydaje się wcale dziwny to niestety, oberwały również tak obiecujące projekty jak Oyster Coin. Okazało się, iż anonimowy pomysłodawca i założyciel Oyster, niejaki Bruno  uruchomił ponownie smart contract odpowiedzialny za dystrybucję tokenów PRL. Ponad 3 000 000 świeżutkich tokenów, sprawca przesłał na swoje konto giełdy KuCoin. „Bruno” zdążył upłynnić na giełdzie tokeny o wartości prawie pół miliona dolarów. Więcej znajdziecie tu:

Przykra lekcja dla entuzjastów kryptowalut. Niestety, takie sytuacje tym bardziej obniżają wartość Bitcoina i innych kryptowalut.

Bezpieczeństwo

2018 rok to również rosnące obawy i coraz większa troska o bezpieczeństwo. Byliśmy świadkami ataków hakerskich. Nie tylko na giełdy kryptowalut lecz także na jednego z większych influencerów świata krypto. Więcej znajdziesz tu:

Poza tym na blogu omawiałem wirus, który kopie kryptowaluty na twoim komputerze. I co najgorsze, jest ich coraz więcej na rynku. Dlatego też coraz większa liczba osób martwi się o bezpieczeństwo. Zarówno swoich komputerów jak i przechowywanych na nich kryptowalut. I właśnie bezpieczeństwu jest poświęcony mój poradnik, który przygotowałem na przełomie roku:

To dopiero początek

Plus tego typu wydarzeń jest taki, iż ciągle się rozwijamy i uczymy na temat świata blockchain, a tego typu sytuacje pozwolą nam jeszcze lepiej analizować projekty w przyszłości. Zresztą, również z czytelnikami tego bloga nieustannie się uczymy i rozwijamy. Choćby za sprawą krótkiego kursu Giełdy kryptowalut https://blog.askomputer.pl/gieldy-kryptowalut/ , który opublikowałem na tej stronie czy artykułu analiza kryptowalut https://blog.askomputer.pl/analiza-kryptowalut/.

Osobiście, dla mnie 2018 roku był bardzo ciekawy i uważam, iż wiele ciekawych wydarzeń jeszcze przed nami. Dlatego też stworzyłem poradnik kryptowalut. Całe 153 strony pełne wiedzy na temat świata kryptowalut, blockchain oraz tego jak zarabiać na tym rynku gdy wartość Bitcoina i kryptowalut leci w dół. Zainteresowałem Cię? Zapraszam tu:

Z tej książki dowiesz się także jak stworzyć swoją, własną kryptowalutę, a także moją opinię na temat wielu topowych kryptowalut. Zapraszam!

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

MEGA-zniżka na 3 kursy IT!

X